CHP’li Murat Bakan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile görüştü: Süleyman Soylu’nun ismini bile anmak istemiyorum

CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile görüştü. Görüşme sonrası kısa bir açıklama yapan Bakan, görüşmenin içeriğine dair bilgi vermedi.

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu için “Adını bile anmak istemiyorum” diyen Bakan, şu ifadeleri kullandı:

“Yeni bir dönem. İstişare ederek birlikte çözebileceğimiz sorunları çözebilmemiz lazım. Geçmiş yanlıştı, olmamalıydı. İktidarla muhalefetin kesiştiği nokta, ülkenin sorunlarıdır. Bu görüşmeler, bu yüzden önemli. Bu bizim muhalefet yapmamızı engeller mi? Engellemez. Biz çözüm üretemediğimiz noktalarda muhalefet etmeye devam ederiz. Birçok konuda tartışarak, konuşarak, karşılıklı birbirimizi dinleyerek çözmemiz mümkün. Biz bu ülkenin yararına elimizden ne gelirse yapacağız. Önceki bakanın ismini bile anmak istemiyorum. Biz o dönemde buraya siyasi parti genel başkanları kavga etmeye, basın açıklamasına geliyorduk. Doğru bir şey değil. Savaşan ülkeler bile asgari diplomasi yürütür. Dolayısıyla bir ülkenin iktidarıyla muhalefetinin arasında bir iletişim kanalının olması kadar doğal bir şey olamaz. İletişim olur, bu müzakeredir ama yeri geldiğinde en çetin mücadelede verilir.”

“Görüşmenin içeriğini paylaşmam doğru olmaz”

Bakan “Ayhan Bora Kaplan dosyasında Emniyet’te yaşananlar gündeme geldi mi?” sorusu üzerine “Görüşmenin içeriğini şu an paylaşmayı doğru bulmuyorum” diye konuştu.

Yerlikaya, görüşmeden fotoğraf paylaştı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Murat Bakan ile görüşmesinden bir fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşarak, “CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Murat Bakan’la bir araya geldik. Sayın Murat Bakan’a nazik ziyaretleri için teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir